Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
1600-300-M-LK-OF-S

Dünya Bankası, Nijer’deki darbenin ardından ödemeleri durdurdu

Dünya Bankası, Nijer’deki askeri
1600-300-M-LK-OF-S
Dünya Bankası, Nijer'deki darbenin ardından ödemeleri durdurdu

Dünya Bankası, Nijer’deki askeri darbenin ardından özel ortaklıklar dışındaki operasyonlar için ödemeleri durdurduğunu duyurdu. Banka, demokratik sürece zarar veren bu girişimlere karşı endişe duyduğunu belirtti ve Nijer’deki durumu yakından takip edeceğini açıkladı.Dünya BankasıNijer‘deki darbenin ardından özel ortaklıklar dışındaki Nijer operasyonları için ödemelerin durdurulduğunu duyurdu.

Nijer’de 27 Temmuz’da gerçekleştirilen askeri darbenin ardından Dünya Bankası da harekete geçti. Dünya Bankası tarafından yapılan açıklamada, “Dünya Bankası, yaşanabilir bir gezegende yoksulluktan arınmış bir dünya oluşturmak için barış, istikrar ve hukukun üstünlüğünün temel olduğuna inanıyor. Nijer’de demokratik olarak seçilmiş hükümeti devirme çabalarından endişe duyuyoruz. Buna cevaben, Dünya Bankası ihtiyatla devam edecek olan özel sektör ortaklıkları dışındaki tüm operasyonlar için ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurmuştur” denildi.

Nijer’deki durumun yakından izlemeye devam edeceği aktarılan açıklamada, “Nijer halkı için yaşam kalitesini ve fırsatları iyileştirme tutkusuyla hareket ediyoruz.” denildi.

Nijerya Nijer’e elektrik ihracatını kesti

Nijer’in elektrik şirketi Nigelec’ten bir yetkilinin yaptığı açıklamada, Nijerya’nın dünden bu yana Nijer’e elektrik ihracatını durduğunu aktarmış, “Dünden beri Nijerya, Nijer’e elektrik taşıyan yüksek voltaj hattının bağlantısını kesti.” demişti.

Nigelec’e göre Nijer, elektrik ihtiyacının yüzde 70’ini Nijerya’daki Mainstream şirketinden karşılıyor. – WASHINGTON

Kaynak: İHA
1600-300-M-LK-OF-S
Reklamı Geç
1600-300-M-LK-OF-S