Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
1600-300-M-LK-OF-S

Eskişehir'de staj yapan hakim ve savcı adayları bazı kurumları ziyaret etti

ESKİŞEHİR (AA) – Eskişehir
1600-300-M-LK-OF-S

ESKİŞEHİR (AA) – Eskişehir Adliyesinde staj eğitimleri devam eden hakim ve savcı adayları, yargılama sürecinde birlikte çalışılan ve işbirliği yapılan kurumların tanınması, iş ve işleyişlerinin yerinde tecrübe edilmesi amacıyla 12 kurumu ziyaret etti.

Hakim ve savcı adayları Eskişehir'de bulunan kapalı ve açık ceza infaz kurumları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi, Çocuk Evleri Sitesi, İl Jandarma Komutanlığı, Çocuk İzlem Merkezi ve diğer bazı kurumlara ziyaretler gerçekleştirerek yargılama süreçlerinde uygulamaları, bağlı bulundukları mevzuat hakkında bilgi aldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yaptığı açıklamada, teorideki uygulamaların sahadaki karşılığının görülmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Adliyede stajlarına devam eden hakim ve savcı adaylarının verimli bir eğitim süreci geçirdiğini belirten Yeldan, "Eğitimlerde başlattığımız son uygulamada yargı teşkilatımızın işleyişinde birlikte çalıştığımız kurumların tanıtılması yer aldı. Ziyaretlerde kurumlarımızın bağlı bulundukları mevzuat gereğince uygulama pratikleri yerinde görüldü. Bu uygulama ile adaylarımız teori ile pratiği karşılaştırma fırsatı bulmuş oldular." ifadesini kullandı.

1600-300-M-LK-OF-S
Reklamı Geç
1600-300-M-LK-OF-S