Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
TOSBAA-KARAVAN-png-LAN-VERELECEK-png

Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları Kırşehir'de tamamlandı

Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları Kırşehir'de tamamlandı
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO

KIRŞEHİR (AA) – Kırşehir'de düzenlenen Hirfanlı Baraj Gölü Optimist Yelken Yarışları tamamlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu ve Ahiler Kalkınma Ajansı'nın (AHİKA) iş birliği, Kırşehir Valiliğinin koordinesinde 4 Ağustos'ta başlayan optimist yarışları sona erdi.

İstanbul, Antalya, Mersin, İskenderun, Denizli, Trabzon ve Isparta'dan 9 kulüpten 100'e yakın sporcu Savcılı plajı, Hirfanlı parkurunda mücadele etti.

Final yarışlarının ardından gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, organizasyonda emekleri ve katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Farklı illerden gelen sporcu, antrenör ve ailelerle 3 gün süren organizasyonun tamamlandığını aktaran Buhara, "Biz burada gençlerimize güzel bir aktivite alanı hazırladık. Gelecek yıllarda daha organize ve çok katılımlı programları icra edeceğiz. Burası Yelken Federasyonumuzun da çok beğendiği bir bölge oldu. Özellikle rüzgar sörfü ve rüzgar paraşütü gibi dallarda da bazı organizasyonlar yapılabileceğini değerlendirdik. İlimizde kulüpler kurmayı da arzu ediyoruz. Çocuklarımızı yetiştirerek gelecek sene bizim sporcularımızın da yarıştığı bir etkinlik olacağını ümit ediyoruz." dedi.

Optimist Genel, Optimist Kızlar, Optimist Junior Genel ve Optimist Junior Kızlar, kategorilerinde başarılı olan sporcular, ödüllerini Vali Buhara, İl Gençlik ve Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin ile protokol üyelerinden aldı.

Yarışların son gününde Kırşehir Gençlik Merkezi müzik ekipleri ve sanatçı Cemre Özdal, gençlerin sevdikleri eserleri seslendirdi.

BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
Reklamı Geç
TOSBAA-KARAVAN-png-LAN-VERELECEK-png