Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
TOSBAA-KARAVAN-png-LAN-VERELECEK-png

Huzurevi sakini arkadaşlarına aşure yapıp dağıttı

Huzurevi sakini arkadaşlarına aşure yapıp dağıttı
BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO

ANKARA (AA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yaşayan Necmiye Denktaş, huzurevindeki arkadaşlarına aşure yapıp dağıttı.

Huzurevi sakini 70 yaşındaki Necmiye Denktaş, 4 yıldır kaldığı kurumda her yıl bu geleneği devam ettirdiğini söyledi.

Daha önce huzurevinde yaşamayı düşünmemesine rağmen 35 yıllık çalışma hayatının ardından değişen sağlık koşulları sebebiyle huzurevine geçtiğini belirten Denktaş, "Burada çok mutluyum iyi ki böyle olmuş 4 yıldır buradayım." dedi.

Aşure dağıtma geleneğini huzurevine geldikten sonra da devam ettirdiğini anlatan Denktaş, "Evimde yaşadığım süreci burada aksatmadan aynı şekilde devam ettirdim, geldiğimden beri bu geleneği sürdürüyorum." diye konuştu.

Denktaş, yemek yapmayı ve ikram etmeyi çok sevdiğini dile getirerek, "Bunlar beni çok mutlu ediyor arkadaşlarımızla kaynaşıp sohbet ediyoruz, ben bunu ağız tadı olarak nitelendiriyorum." ifadesini kullandı.

Huzurevi sakinlerinden emekli öğretmen Esin Özgen de "Aşure, bana memleketimin her köşesinde bilinen bir geleneğin ve göreneğin devam ettirildiğini hissettiriyor." dedi.

Aşure geleneğinin herkesi bir araya getirdiğini, bu nedenle bozulmadan devam etmesini istediğini vurgulayan Özgen, "Sohbetimiz, dertlerimiz, sevinçlerimiz, kederimiz, üzüntümüz hepsini bir arada yaşıyoruz ve mutlu oluyoruz." ifadelerini kullandı. Özgen, ikramından dolayı Necmiye Denktaş'a teşekkür etti.

Satı Yılmaz da gelenekselliğinden dolayı aşurenin çok özel bir lezzet olduğunu, böyle günlerin kendilerine manevi olarak güç verdiğini söyledi.

BURHAN-TOSUN-M-LK-OF-S-LOGO
Reklamı Geç
TOSBAA-KARAVAN-png-LAN-VERELECEK-png