Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
160-600-sol-reklam-alani
1600-300-M-LK-OF-S

Kahramanmaraş depreminde vefat eden anne, kızı ve torunun adı Keçiören'deki parkta yaşatılacak

ANKARA (AA) – Keçiören
1600-300-M-LK-OF-S

ANKARA (AA) – Keçiören Belediyesi, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitiren anne Zehra Dikkatli, kızı Kadriye Korucu ve torunu Eylül Korucu'nun isimlerini yeni yapılan bir parka verdi.

Şehit Kubilay Mahallesi'nde inşa edilen parkın açılışını, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yaptı.

Altınok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deprem faciasının Türkiye'yi yasa boğduğunu belirterek, parka adını verdikleri üç kişinin Keçiören sakini olduğunu, deprem sırasında Kahramanmaraş'ta bulunmaları nedeniyle hayatlarını kaybettiklerini söyledi.

Turgut Altınok, vefat eden Zehra Dikkatli'nin, kızı ve torununun ziyaret için Kahramanmaraş'a gittiğini belirterek, "Orada rahmetli oldular. Üç deprem şehidimizin adını bu parka verdik, onları unutmamalıyız, her acıdan bir ders çıkartmalıyız." diye konuştu.

Deprem felaketlerinin önüne geçilmesi için kentsel dönüşüm projelerinin hızlandırılması gerektiğine işaret eden Altınok, bununla ilgili yasal düzenlemeler yapılmasını istedi.

Parka isimleri verilen 79 yaşındaki Zehra Dikkatli ile 48 yaşındaki kızı Kadriye Korucu ve 24 yaşındaki torunu Eylül Korucu'nun, Kahramanmaraş Palmiye Sitesi'nde, 6 Şubat'taki ilk depremde hayatlarını kaybettikleri belirtildi.

1600-300-M-LK-OF-S
Reklamı Geç
1600-300-M-LK-OF-S